Güvenlikli İskele Sistemi

Güvenlikli İskele Sistemi yapı inşaatlarında personel kayıplarının azaltılması için geliştirilmiş bir iskele modelidir.  Yapı alanında kullanılan kiralık iskelelerin yüksekliği, genişliği ve güvenlikli iskele standartları oldukça önemli olan etkenlerdir.

Günümüzde bilinçsiz bir şekilde işlem uygulanmasını engellemek, çeşitli iş kazalarının önüne geçebilmek için geliştirilmiştir.

Güvenlikli iskelenin amaçlarından en önemli olan personelinizin başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı tedbir almaktır. Çeşitli iş kazalarını ve hayati risk taşıyan kazaları engelleme amacı ile güvenlikli iskele modelleri ortaya çıkmıştır.

Güvenlikli iskele inşaat sektöründe can kayıplarını azaltan gelişmiş bir iskele sistemidir.

Güvenlikli iskele Sistemi ne kadar güvenlidir?
Güvenlikli iskele ve eski tarz iskelelerin arasındaki fark artırılmış güvenlik önlemleridir. Eski model iskelelerde iskelenin yüksekliği, genişliği, çıkış genişliği ve yüksekliği yeterince önem arz etmezken yeni model iskeleler için bu ayrıntılar son derece büyük bir önem taşır.

Üstelik inşası henüz devam etmekte olan bir alanda kullanılmakta olan güvenlikli iskele ile birlikte burada çalışan personel için gerekli olan önlemler alınmaktadır.

Yeni nesil iskeleler sayesinde oluşabilecek olan kazaların oranı en az seviyeye getirmeye çalışılmaktadır. Aksi halde yapı alanlarında oluşan kazalar sonucunda personel yaralanabilmekte ve bu kazalar ölüm gibi feci durumlarla socuçlanmaktadır.

Hızlı iletişim
  • 0532 786 25 65
  • 0532 786 25 65
İletişim Formu
Hızlı iletişim